Komputerowa mysz dla graczy – jaką wybrać i czym się kierować?

Jaka myszkę do gier wybrać. Bezprzewodowa a przewodowa. Czym one w ogóle się różnią. Tego dowiecie się w tym artykule

Mysz dla graczy jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Mysz dla graczy jak wszystkie peryferia przeznaczone dla graczy różnią się pod wieloma względami od swojego biurowego odpowiednika. Mówimy tutaj o lepszym sensorze, dodatkowych przyciskach i szybszym czasie reakcji. Ale jaką myszkę gamingową wybrać.

Moim zdaniem pierwszą i najważniejszą kwestią, którą powinniśmy się kierować przy wyborze naszego gryzonia jest jego kształt i wygoda. Nawet jeśli będziemy posiadać super wyposażonego gryzonia posiadającego najlepsze parametry, jednak gdy nie będzie on pasował do naszej dłoni nic nam z niego. Mówię to na własnym przykładzie jak i na przykładzie innych znajomych mi graczy. Dla tego nigdy nie byłem zwolennikiem zamawiania myszki przez internet bez wcześniejszego sprawdzenia jej w sklepie. Jeśli wiemy już jaki kształt myszki nam odpowiada kolejną kwestią jaką powinniśmy się kierować jest sensor myszki od którego zależy jej dokładność i szybkość. Ważne aby sensor wyposażony był w szeroki zakres DPI, które będziemy mogli dostosować do swoich potrzeb. Kolejnym ważnym czynnikiem są dobrej jakości ślizgacze od których zależy jak nasza myszka będzie pływać po podkładce. Ważne jest również jakość wykonania oraz ilość dodatkowych przycisków. Zostaje nam jednak jeszcze jedna kwestia, mówimy tutaj o tym czy wybrać myszkę przewodową, czy bezprzewodową, zazwyczaj te pierwsze są znacznie tańsze, lecz kabel jak to kabel nawet super giętki i lekki jest odczuwalny przy użytkowaniu.

Natomiast mysz bezprzewodowa nie jest nim ograniczona, lepiej pływa po podkładce, nie jest przez nic ograniczana, lecz za tymi przywilejami idą też wady jak znacznie większa cena, czy potrzeba naładowania myszki, gdy ta tego potrzebuje. Przy wyborze naszego gryzonia warto również kierować się uwagami i opiniami innych użytkowników czy recenzentów.