SteelSeries Apex Pro Mini Review – wszystko co powinieneś wiedzieć

Apex Pro Mini firmy SteelSeries zawiera w swoim małym, 60% opakowaniu wiele funkcji – może nawet za dużo, w tym regulowane przełączniki aktywacji, podwójne naciśnięcia klawiszy i genialne RGB. Spodziewajcie się trudnej do opanowania wiedzy, ale dla graczy, którzy lubią dostosowywać swoje sterowanie, jest tu wiele do zaoferowania.

Plusy i minusy SteelSeries Apex Pro Mini Review

Plusy

  • Świetne wrażenia i intuicyjność podczas gry
  • Duże możliwości dostosowania
  • Jasne, atrakcyjne RGB
  • Wygląda na solidną, ale nie jest zbyt ciężka.

Minusy

  • Podwójne uruchamianie wymaga nauki.
  • SteelSeries GG ma kilka błędów.
  • Legendy dla drugich klawiszy są trudne do zobaczenia

SteelSeries zaprezentował niedawno swoje pierwsze ultrakompaktowe, 60-procentowe klawiatury – Apex Pro Mini i Apex Pro Mini Wireless.

SteelSeries Apex Pro Mini Review – regulowana siła nacisku

Linia Apex Pro firmy SteelSeries jest wyposażona w przełączniki OmniPoint o regulowanej sile nacisku, a nowe mini klawiatury są pierwszymi, w których zastosowano nową generację OmniPoint 2.0. Oprócz regulowanej aktywacji, OmniPoint 2.0 wprowadza podwójną aktywację – funkcję, która pozwala na ustawienie dwóch akcji, wyzwalanych w różnych punktach aktywacji, w jednym naciśnięciu klawisza.

Jakkolwiek innowacyjnie by to nie brzmiało, przełączniki z regulowaną aktywacją i podwójną aktywacją nie są unikalne dla SteelSeries. Analogowe klawiatury Huntsman firmy Razer, w tym zarówno pełnowymiarowy Huntsman V2 Analog, jak i 60-procentowy Huntsman Mini Analog (który pojawił się w marcu 2022 roku), posiadają przełączniki z regulowanymi punktami aktywacji i podwójną aktywacją.

Projekt i konstrukcja SteelSeries Apex Pro Mini

Apex Pro Mini to 60-procentowa klawiatura, czyli najmniejszy standardowy układ klawiatury, jaki można spotkać (mniejsze układy, takie jak 40-procentowy, nie są mainstreamowe). Układ 60-procentowy jest dość popularny, pomimo braku klawiatury numerycznej, klawiszy nawigacyjnych, rzędu funkcyjnego i klawiszy strzałek. Ten ultrakompaktowy układ pozostawia tylko tyle klawiszy, ile potrzeba do podstawowego pisania, i jest świetny w podróży oraz do odzyskania miejsca na biurku.