Recenzja płyty głownej Gigabyte B660I Aorus Pro DDR4

Wyceniona na około 1200 zł, B660I Aorus Pro DDR4 jest najdroższą płytą główną B660 Mini ITX. Chociaż spełnia ona podstawowe wymagania, dobrze wygląda i ma nadbudowane układy VRM, konkurencyjne płyty kosztują mniej i są lepiej wyposażone.

Gigabyte B660I Aorus Pro DDR4 – przedstawienie wad i zalet

Zalety

  • Wytrzymałe układy VRM 90A
  • Premium wygląd, w tym diody LED RGB

Wady

  • Najwyższa cena płyty B660 ITX
  • Tylko jedno gniazdo M.2
  • Przestarzały, średniej klasy kodek audio
  • Brak portów USB Gen 2×2 (20 Gbps)

Gigabyte B660I Aorus Pro DDR4 – kompaktowa płyta główna

Gigabyte B660I Aorus Pro DDR4 ma być rozwiązaniem ITX dla osób poszukujących kompaktowej płyty z chipsetem B660. Jednak w cenie 1200 zł  jest to najdroższa płyta główna B660 Mini ITX dostępna na rynku. Jest to prawdopodobnie najlepiej wyglądająca płyta z całej grupy, a do tego posiada zintegrowane oświetlenie RGB, czego brakuje jej konkurentom. Ale poza wyglądem i światłami, Asus ROG Strix B660-I Gaming WIFI sprawdza kilka innych pól i kosztuje mniej.

B660I Aorus Pro DDR4 posiada zaskakująco mocny układ VRM z MOSFETami 90A, a także cztery porty SATA, jedno gniazdo M.2, 2,5 GbE i zintegrowane Wi-Fi 6. W sumie jest to kompetentna i kompletna płyta główna Mini ITX, ale droga, która kładzie nacisk na estetykę nad bardziej istotnymi cechami.

Wydajność Gigabyte B660I Aorus Pro DDR4

Jeśli chodzi o wydajność, B660I Aorus Pro DDR4 wypadł ogólnie dobrze, ale miał pewne problemy w niektórych testach. Dobrze wypadł w testach Procyon Office, ale testy foto i wideo były wolniejsze od średniej, podobnie jak część x264 programu Handbrake. Poza tym, wydajność była przeciętna wśród rówieśników opartych na DDR4, włączając w to testy gier i przepustowości pamięci. Ogólnie rzecz biorąc, trudno byłoby znaleźć różnicę w większości testów bez zaglądania do benchmarków.

One thought on “Recenzja płyty głownej Gigabyte B660I Aorus Pro DDR4

Dodaj komentarz