Naprawa PS4 – ile to kosztuje?

Konsola PlayStation 4 to kultowy model, który w swoim domu posiada wielu wielbicieli gier. Jest ona popularna nie tylko w Polsce, ale również w innych regionach świata. Mimo że swoją premierę miała w 2013 roku to łatwa dostępność do tanich gier, sprawia, że wiele osób nie decyduje się na jej wymianę na nowszy model. Mimo że Sony już wstrzymało produkcję nowych urządzeń PS4, to jednak oferuje wsparcie gwarancyjne, a także części zamienne. Dzięki temu wielu miłośników gier, którzy mają jakiekolwiek problemy ze swoją konsolą, decyduje się na naprawę PS4. Ile jednak kosztuje taka usługa w profesjonalnym serwisie? Podpowiadamy. 

Ile kosztuje ekspertyza przed naprawą PS4?

Kiedy nagle nasza konsola PS4 przestanie działać lub napotkamy pewne problemy z funkcjonowaniem tego sprzętu związane z brakiem obrazu, błędami systemowymi czy też aktualizacją, bądź uruchomieniem systemu, a także czytaniem płyt, wówczas powinniśmy zanieść ją do profesjonalnego serwisu. Warto skontaktować się najpierw mailowo lub telefonicznie z takimi specjalistami, aby dowiedzieć się, czy dysponują wolnymi terminami, a także jak przebiega proces naprawy.

W profesjonalnych serwisach zazwyczaj wszelkie czynności reparacyjne poprzedza ekspertyza. Podczas takiego procesu fachowcy sprawdzają, w jakim stanie jest konsola PS4, a także, z jaką usterką mamy do czynienia. W niektórych firmach koszt ekspertyzy to około 100 do 300 zł. Pewne przedsiębiorstwa jednak oferują darmową ekspertyzę. Co więcej, swoją konsolę PS4 możemy do nich przynieść zarówno osobiście, jak i skorzystać z bezpłatnej wysyłki.

Najczęstsze usterki PS4 i szacunkowy koszt ich naprawy

Koszt naprawy PS4 Poznań zostaje przedstawiony klientowi po wykonaniu ekspertyzy. Dzięki przeprowadzeniu przeglądu tego urządzenia specjaliści wiedzą, z jakimi usterkami mają do czynienia oraz jakie części muszą być wymienione czy odświeżone. Dzięki temu są w stanie wycenić usługę naprawy konsoli. Z tego powodu, jeżeli chcemy poznać koszt takiej usługi, powinniśmy skorzystać z profesjonalnej ekspertyzy, która w niektórych firmach jest darmowa.

Wśród najczęstszych usterek, jakie występują w konsolach PS4, wymienia się błędy związane z czytaniem płyt. Oznacza to, że PS4 nie czyta płyt DVD czy BluRay. Wówczas cena naprawy może zaczynać się od 250 zł. Jeżeli jednak będzie potrzebna wymiana lasera, koszt takiej usługi może wzrosnąć. Kolejnym częstym błędem, jaki występuje w PS4 to ten związany z faktem, iż konsola nie pobiera lub nie chce przyjąć płyty. Brak reakcji na naciśnięty guzik eject wskazuje na potrzebę naprawy napędu. Koszt takiej usługi zaczyna się od 80 zł. Jeżeli jednak konsola na przykład wyłącza się dosłownie sekundę po jej włączeniu i pojawia się wówczas niebieska linia, najprawdopodobniej potrzebny będzie reballing układu. Koszt takiej usługi zaczyna się od 350 zł.

Wśród częstych usterek w PS4 wymienia się także brak obrazu na HDMI. Zazwyczaj pojawia się on na chwilę, po czym znika. Oznacza to zazwyczaj mechaniczne uszkodzenie portu HDMI bądź gniazda. Często wówczas dodatkowo uszkodzone są filtry układu HDMI. Koszt naprawy PS4, jeżeli nie widzimy obrazu przesyłanego z konsoli do telewizora, zaczyna się od 250 zł.

Ile kosztuje naprawa PlayStation 4?

Bardzo często PS4 wyłącza się zaraz po włączeniu ze względu na zepsuty lub uszkodzony zasilacz. Koszt naprawy wówczas zaczyna się od 200 zł. Jeżeli jednak zauważymy, że wentylator w naszym urządzeniu działa zbyt głośno lub też konsola się przegrzewa, powinniśmy udać się do specjalistów, którzy przeprowadzą konserwację układu chłodzenia. Pełne czyszczenie i zmiana past termoprzewodzących to koszt od 200 zł. Nałożenie cienkiego metalu w PS4 to usługa dla bardziej wymagających osób, które chcą zapomnieć o hałasie wydobywającym się z tego urządzenia. Jej koszt to około 400 zł. Wśród usterek, z jakimi mierzy się wielu użytkowników PlayStation 4, wymienia się różnego rodzaju błędy systemowe, a także problemy z aktualizacją i uruchomieniem systemu. Koszt naprawy takiej konsoli wówczas zaczyna się od 50 zł.