Monitor gamingowy Sony – dlaczego warto go kupić?

INZONE M9 to monitor dla wytrawnych graczy. To właśnie dzięki niemu można stworzyć optymalne warunki do gry, a wszystko dzięki bezprecedensowej jakości obrazu. Dużo lepsza widoczność najdrobniejszych szczegółów, pozwala znacznie szybciej reagować na działania rywali, a co za tym idzie – zintensyfikować grę. Co jeszcze wyróżnia INZONE M9 na tle innych i dlaczego warto kupić ten monitor gamingowy?

Monitor gamingowy INZONE M9 – jakie ma parametry?

Parametry INZONE M9 dają mu przewagę nad innymi urządzeniami tego typu. Monitor jest wyposażony w 27-calowy ekran, który działa w rozdzielczości 4K, przy proporcjach 16:9. To sprawia, że ma czterokrotnie więcej pikseli niż monitor działający w rozdzielczości Full HD, a co za tym idzie – jest w stanie zapewnić znakomitą jakość obrazu i to we wszystkich rodzajach gier. Częstotliwość odświeżania jest na poziomie 144 Hz i to właśnie dzięki niej, gracze mogą dużo szybciej niż reagować na odpowiedzi swoich rywali.

INZONE M9 gwarantuje graczom również mniej poświat i rozmyć obrazu. Jest to możliwe dzięki ultraszybkiej reakcji IPS 1ms GtG (od szarości do szarości). Monitor jest kompatybilny z NVIDIA® G-SYNC®, co w połączeniu ze zmienną częstotliwością odświeżania VRR (Variable Refresh Rate) w HDMI 2.1 sprawia, że zacinanie się ekranu, zrywanie obrazu lub opóźnienia w zasadzie nie mają miejsca.

INZONE M9 – dwa komputery, jeden monitor

Monitor gamingowy INZONE M9 został wyposażony w specjalny przełącznik – Auto KVM – który umożliwia błyskawiczne przełączanie się między komputerem do gier, a np. laptopem do pracy. To sprawia, że można jednocześnie kontrolować dwa komputery, używając do tego celu jednego monitora, jednej myszki, jednej klawiatury i jednego zestawu słuchawkowego. Tym samym, użytkownik w każdej chwili jest przygotowany do rozpoczęcia gry, może np. zrobić to zaraz po skończeniu pracy. Nie trzeba do tego zmieniać przewodów, wystarczy użyć do tego celu portu USB typu C.

Do przełącznika Auto KVM można podpiąć nie tylko dwa komputery (np. komputer stacjonarny i laptopa), ale też np. laptop i konsolę. Opcja przełączania to szczególne ułatwienie dla streamerów, serwisantów i innych osób, które często przełączają się między dwoma urządzeniami. Co można podłączyć do INZOME M9? Do dyspozycji są takie porty jak: HDMI 2.1 (x2), DisplayPort™ 1.4, USB typu C, USB tupu B, USB typu A (x3) i port audio typu jack 3,5 mm.

INZONE M9 – idealny do PlayStation 5

INZONE M9 został stworzony z myślą o użytkownikach PlayStation 5 – monitor ma specjalne funkcje, których można użyć, dysponując wyłącznie tym modelem konsoli. Chodzi o takie funkcje jak:

  • automatyczne mapowanie tonów HDR (Auto HDR Tone Mapping),

Dzięki temu narzędziu, gracz jest w stanie dostrzec na ekranie najdrobniejsze szczegóły, zarówno w jego najjaśniejszych, jak i najciemniejszych fragmentach. To pozwala zmaksymalizować grę, jednocześnie zwiększając szansę na zwycięstwo.

  • tryb automatycznego gatunku obrazu (Auto Genre Picture Mode),

Dzięki temu trybowi, INZONE M9 automatycznie wykrywa podłączenie monitora i optymalizuje ustawienia HDR, dostosowując je do różnych typów rozrywki.

  • tryb gry.

Kiedy użytkownik rozpocznie grę, na monitorze automatycznie uruchamia się tryb gry. Wszystko po to, by maksymalnie zminimalizować opóźnienie wejścia i sprawić, że akcja będzie bardziej responsywna. Warto przy tym zaznaczyć, że monitor oferuje również inne tryby, przeznaczone do innego rodzaju aktywności, np. tryb kinowy. To niezwykle przydatne w momencie strumieniowego przesyłania filmu lub odtwarzania go z Blu-ray.