Rycerze Gotham – szczegółowy opis gry

Widowiskowe RPG akcji utrzymane w klimatach mrocznego Gotham City. Bohaterowie znani z serii Batman tym razem wychodzą na pierwszy plan.

Gotham Knights

WB Games Montreal stworzyło dość interesujący tytuł, który pozwala przemierzać otwarty świat i zadbać o porządek w ogarniętym chaosem Gotham City. Wydawcą gry jest Warner Bros. Interactive Entertainment.

Produkcja dostępna jest na platformach PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a swoją premierę miałą 21 października 2022 roku.

Fabuła gry Rycerze Gotham

Gotham Knights jest rozwinięciem pomysłów z serii [i]Batman: Arkham[/i], chociaż fabularnie nie jest z nią powiązana. Dzięki temu można zanurzyć się w oryginalnej historii, która jedynie przypomina cykl o Mrocznym Rycerzu.

Fabuła gry [i]Gotham Knight[/i] jest dosyć prosta. Zaczyna się od przedstawienia najbliższych przyjaciół Batmana. Otrzymują wiadomość, która miała zostać wysłana jedynie w przypadku śmierci Mrocznego Rycerza. Wszelkiego rodzaju złoczyńcy wychodzą na ulice, a Gotham City szybko ogarnia chaos. Teraz to Robin, Red Hood, Nightwing i Batgirl muszą stanąć na straży porządku.

Mechanika gry

Gra jest rozbudowana pod kątem mechanicznym. Rozgrywka opiera się na elementach zręcznościowych, a gracz ma pełną swobodę w eksploracji otwartego miasta. W walce i podróżach pomaga ogromny wybór technik specjalnych, a także możliwość poruszania się motorem.

Gra akcji została wzbogacona o rozwiązania znane z RPG, takie jak rozwój postaci (statystyki i drzewka umiejętności) i odblokowywanie unikalnych strojów. Warto mieć również na uwadze, że każda z czterech dostępnych postaci ma inny arsenał broni, inne zdolności, a także wymaga stosowania zróżnicowanego stylu gry

Istotnym elementem [i]Rycerzy Gotham[/i] jest starannie dopracowany system skalowania postaci. Im silniejsza jest postać sterowana przez gracza, tym silniejsi są przeciwnicy. Nie ogranicza się to jedynie do podniesienia ich statystyk, ale również do rozwoju umiejętności i pojawienia się nowych kombinacji ataku.

Oprawa wizualna

Szata graficzna gry jest całkiem przyjemna i pozwala wczuć się w klimat panujący w mrocznym Gotham City. Staranność animacji dodaje realizmu do żywiołowych walk, chociaż czasem pojawiają się drobne problemy z teksturami.

Więcej ciekawych recenzji podobnych gier i nie tylko warto poszukać na blogu https://www.erecenzje.pl/.